Батькам

Для батьків

   Якщо Ви на цій сторінці, шановний тато чи мама, то Ви один чи одна із тих небагатьох, які використовують інтернет не тільки як розвагу, а й як спосіб щось покращати для себе чи для дитини. Працюючи в школі вже 16 років, я переконалася, що в сім'ях, де батьки цікавляться питаннями навчання й виховання, там виростуть діти, які створять для батьків якомога менше проблем. Зрозуміло, для того, щоб комусь щось порадити треба самому це пройти. Я виховую двох синів, один з яких є школярем, а інший - студент, оцінюю все зроблене, розумію скільки всього можна було зробити не так. З роками приходить досвід і бажання поділитися цим. Якщо Ви готові це прийняти, читайте далі...

Порада
Спираючись на свій досвід і як мами і як вчителя, хочу поділитися зі своїми думками: як це не прикро признати, але, на мою думку, найбільшу шкоду психологічному здоров'ю дитини наносять батьки.Розумію, що більшість із вас зараз, м'яко кажучи, зі мною не згодні. Дайте можливість мені це довести і не покидайте мій блог із незадоволенням від прочитаного.
Згадайте скільки разів Ви говорили дитині про, те, що він чи вона не здатна зробити те чи інше. Ви сказали: «Ти не можеш знати математику, бо маєш слабку пам′ять.» А Ви впевнені, що Ваші знання в галузі педагогіки, психології дитини чи математики достатні, щоб зробити такий висновок.
А в цей час дитина на рівні півсвідомості прийме цю інформацію і не буде навіть прикладати зусилля для того, щоб довести Вам обернене. Як же може бути інакше для нього, бо це було сказене татом чи мамою, а батьки завжди мають приоритетне положення у дітей в раньому дитинстві.
І тут з'являється «палка з двома кінцями». Якщо хтось інший переконає вашу дитину, що вона розумна, авторитет батьків стрімко піде вниз. В іншому випадку, якщо хтось інший, наприклад вчитель, буде переконувати вашу дитину, що він здатний знати предмет, він, пам'ятаючи про зауваження батьків, просто не повірить йому.

Шановні батьки! Пам’ятайте, виховання Вашої дитини в Ваших руках! Ваша власна поведінка – найвирішальніша річ. Ви вважаєте, що виховуєте дитину тільки тоді, коли з нею розмовляєте чи караєте її. Ви виховуєте її щомиті свого життя, навіть тоді, коли вас немає вдома. А.С. Макаренко.
Лист батькам від дитини
1. Не застосовуйте силу у стосунках зі мною. Це привчить мене до того, що рахуватися потрібно лише з силою.
2. Не давайте обіцянок, яких ви не можете виконати: це послаблює мою віру у вас.
3. Не робіть за мене те, що я в змозі зробити сам. Я можу продовжувати використовувати вас як прислугу.
4.  Не виправляйте мене у присутності сторонніх людей. Я зверну набагато більше уваги на ваше зауваження, якщо ви скажете мені все спокійно віч-на-віч.
5. Не намагайтеся читати мені повчання і нотації. Ви будете здивовані, дізнавшись, як прекрасно я знаю, що таке добре і що таке погано.
6.  Не змушуйте мене відчувати, що мої вчинки - смертний гріх. Я повинен навчитися робити помилки, не відчуваючи при цьому, що я ні на що не придатний.
7. Не піддавайте занадто великим випробуванню мою чесність. Будучи заляканий, я легко перетворюся на брехуна.
8.   Не захищайте мене від наслідків моїх власних помилок. Я вчуся на власному досвіді.
9.  Не намагайтеся позбутися мене, коли я ставлю відверті питання. Якщо ви не будете на них відповідати, ви побачите, що я взагалі перестану ставити вам питання і буду шукати інформацію на стороні.
10. Ніколи навіть не натякайте, що ви досконалі та непомильні. Це дає мені відчуття марності спроб зрівнятися з вами.
11.  Не турбуйтеся, що ми проводимо разом занадто мало часу. Значення має те, як ми його проводимо.
12.  Нехай мої страхи та побоювання не викликають у вас занепокоєння. Інакше я буду боятися ще більше. Покажіть мені, що таке мужність.
13.  Ставтеся до мене так само, як ви ставитеся до своїх друзів. Тоді я теж стану вашим другом.
14.Але найголовніше! Я вас так сильно люблю! Будь ласка, дайте відповідь мені тим же ...

Немає коментарів:

Дописати коментар